تعویض آی سی هارد تبلت

آشنایی با دلایل تعویض هارد و چگونگی کار کرد آن

برای فهم بیشتر موضوع اول باید سیستم راه اندازی کامپیوتر و لپ تاپ ها را بشناسید که چگونه بالا می آیند یا به اصلاح run می شوند. با به رایا همراه باشید.

تعویض هارد موسسه به رایا

کامپیوتر و لپ تاپ ها برای راه اندازی سیستم عامل خود به این ترتیب عمل میکنند:
وقتی که شما دکمه ی روشن شدن دستگاه را می فشارید پردازنده ی دستگاه (CPU) اطلاعات اولیه برای روشن شدن را از آی سی به نام بایوس (BIOS) می خواهد. در واقع این آی سی وظیفه ی راه اندازی اولیه سیستم را دارد. در بایوس یک سری اطلاعات اولیه شامل تاریخ و زمان، چگونگی بوت شدن ( اینکه دستگاه از چه قطعه یا دیوایسی برای بالا آمدن یا بوت شدن استفاده کند)، شناسایی و تایید قطعات مورد استفاده ی مادربورد وجود دارد. اگر دقت کرده باشید در هر کامپیوتر یا لپ تاپی یک باطری قرصی (باطری ساعتی) وجود دارد که می تواند کنار این آی سی باشد یا نباشد. این باطری وظیفه ی نگه داری از اطلاعات بایوس در صورت رفتن برق را به عهده دارد، به طوری که اگر برق هم برود باز خواهید دید که تاریخ و زمان شما عقب نیفتاده است. اگر این آی سی خراب شود می تواند به خاموشی سیستم منجر شود. حالا که با بخشی از راه اندازی اولیه کامپیوتر و لپ تاپ ها آشنا شدید در متن زیر با:

طرز کار راه اندازی موبایل ها آشنا شوید:
در گوشی ها و تبلت های امروزی که از سیستم عامل های حرفه ای از قبیل: آی او اس، اندروید و ویندوز فون استفاده میکنند نیز عملکردی تقریبا مشابه رفتار کامپیوترها هنگام بالا آمدن ارائه می دهند.
در این دیوایس ها همانطور که می دانید وقتی میخواهند روشن شوند اول لوگوی برند ظاهر می شود( در اکثر برندها به غیر از اپل یک تک ویبره قبل از امدن تصویر زده می شود.) سپس انیمشین ویژه ی آن گوشی نشان داده می شود و بعد گوشی بالا امده و آماده به کار می شود.

این اعمال این گونه انجام می شود که شما وقتی کلید پاور را فشار می دهید آی سی تغذیه فعال می شود سپس به سی پی یو اعلام میکند که اطلاعات را از روی آی سی فلش (NAND Flash) بخواند و گوشی روشن شود. پس آی سی فلش همانند بایوس در کامپیوتر ها عمل می کند و در واقع اطالاعات اولیه برای استارت گوشی یا تبلت در آن قرار دارد.

وقتی که صحبت از تعویض هارد به میان می آید منظور تعویض آی فلش است. در بسیاری از موارد آی سی فلش و آی سی مموری یا در واقع همان حافظه داخلی (EP ROM) به صورت ادغام است و به همین علت به این آی سی، آی سی هارد نیز گفته می شود.

دلایلی که عمل تعویض هارد را باعث می شوند به صورت زیر است:

یکی از دلایل خاموشی
یکی از دلایل ماندن روی لوگو
یکی از دلایل فلش نشدن
اشتباه نشان دادن ظرفیت حاقظه داخلی
موسسه آموزشی تعمیراتی به رایا کلیه امور مربوط به تعویض هارد را میپذیرد.